Skip to content

Podaruj mamie idealny Dzień Matki

Mama to najbardziej zapracowana osoba na świecie. I najbardziej emocjonalnie zaangażowana w świat, który stworzyła. Często zapomina o sobie i prawie nigdy nie ma dla siebie czasu. A przecież tak wspaniała osoba powinna o siebie dbać. I Ty też powinnaś dbać o swoją mamę! Myślisz, że mój pomysł na prezent sprawdzi się w przypadku Twojej mamy?

Z bólem serca stwierdzam, że w przypadku mojej się nie sprawdzi. Akurat w tym roku postanowiła pojechać odwiedzić swoją siostrę i nie będzie jej w domu. Taka piękna okazja, by pobyć dłużej ze sobą, bo znowu mamy 4 dni wolnego! Ale może Tobie się przyda mój pomysł?

Śniadanie do łóżka

Pozwól się wyspać swojej mamie. Powiedz jej dzień wcześniej, że nie musi wstawać. Przygotuj śniadanie. Zapytać co chciałaby zjeść lub zaproponuj coś wyjątkowego. Zjedzcie razem lub daj mamie poczytać jej ulubioną książkę – niech delektuje się lenistwem i dobrym początkiem dnia. Od samego rana niech czuje, że to jest dla niej wyjątkowy dzień i powinna się czuć jak królowa.

Odciąż ją z obowiązków

Zrób wszystko to, co zawsze robi Twoja mama. W tym roku akurat Dzień Matki wypada w dzień wolny od pracy, ale przecież od obiadów nie ma wolnego! Zajmij się również innymi drobiazgami, które nie mogą poczekać do piątku. Na obiad możecie też zamówić coś gotowego i pobyć dłużej razem (np. grając w gry) lub pójść do ciekawej restauracji. A na deser upiecz jej ulubione ciasto, przygotuj pyszną kawę – możesz do niej dodać przyprawy (cynamon, anyż, goździki). To będzie dla Twojej mamy świetny relaks.

prezent na dzień matki

Wspólny czas

Zadbaj o wspólnie spędzony czas. Twoja mama nie potrzebuje już prezentów, laurek i innych drobiazgów. Na pewno tęskni za czasami, gdy była dla Ciebie najważniejsza i żadna sprawa nie mogła obyć się bez jej obecności. Dorosłaś, usamodzielniłaś się, ale dla mamy zawsze będziesz córeczką. Pójdźcie na wspólny spacer w stare miejsca albo do zoo. Możesz zabrać mamę do kina (poczujecie się jak nastolatki) albo do teatru (a może kabaret?). Dajcie sobie czas na nicnierobienie, śmianie się, wspominanie i przytulanie. Dla Ciebie to też będzie zabawa i radość.

Prezent przygotowany z myślą o niej

Jeśli koniecznie chcesz swoją mamę obdarować czymś materialnym – pokuś się o coś robionego własnoręcznie. Pomysłów w internecie jest mnóstwo! To co mnie przychodzi w pierwszej kolejności do głowy, to biżuteria lub decoupage’owy pojemnik na nią. Najlepiej znasz swoją mamę, więc dopasuj koniecznie ten prezent do niej. Może jakiś kupon do zrealizowania jej ukrytych marzeń? Skok na bungee? Nauka tanga? Wymyślam – każda mama jest inna, więc najlepiej wybadaj swoją.

pomysł na prezent na dzień matki

Wieczorna wisienka na torcie

Nie, tym razem nie będzie o propozycji pysznej kolacji. Ani o torcie. Wieczorem zróbcie sobie babski wieczór filmowy. Romantyczne komedie lub sensacje są dobrą propozycją – luźne i niezobowiązujące. Tutaj liczy się tylko Wasz gust. Może nadrobicie kinowe hity, na które mama nie miała czasu iść do kina? Albo zaproponuj coś z gatunku, którego zazwyczaj Twoja mama unika – nigdy nie jest za późno na poznawanie nowych rzeczy. A jeśli woli mimo wszystko książki (potrafię to sobie wyobrazić!), polecam niezawodną kąpiel w wannie – podaruj jej kulę do kąpieli o niebiańskim zapachu (pamiętaj, że takie kule możesz zrobić samodzielnie!), świeczkę i lampkę wina. Na pewno będzie wiedziała, co z nimi zrobić.

I najważniejszy punkt całego dnia – mocno i często się do niej przytulaj. Wierzę głęboko, że taki wspólny dzień zrobi dobrze Wam obu. Czasem zapominamy o skarbie jaki mamy.

wszystkie fotografie od @christingasner

  • Wspólnie spędzony czas i pomoc. To są chyba „rzeczy”, na które mamy czekają najbardziej. Moja na pewno 🙂

  • Mojej mamie zafundowałam z siostrą hawajski masaż lomi lomi, a potem wypad na kolację. Była bardzo zadowolona 🙂

  • A ja spędzilam całe te 4 dni długiego weekendu właśnie z mamą. Zaprosiłam ją do nas do Krakowa, który na nowo wspólnie odkrywałyśmy.
    Wieczorem pogaduchy na balkonie i wspólne czytanie. Cudownie!